Az Univerzum törvényei és személyes fejlődésünk 1.
A társadalom és a társadalmi rend alapját emberi törvények alkotják, ugyanakkor ezek is alárendelődnek a Létezés síkjának magasabb rendű elveinek. "Ami lent, az fent, és ami fent, az lent" - hangzik a jól ismert sor a Smaragdtábláról, vagyis Tabula Smaragdina-ról, a hermetikus filozófia fennmaradt alapiratából. Minden, amit tapasztalunk a külvilágban, utalhat saját belső világunkra. Ebben a sorozatban ezen energiák működése és működtetése kerül bemutatásra.
1. A rugalmasság törvénye
Mindig tedd magadévá azt, amit el kell fogadnod. Öleld magadhoz és fordíts a magad javára. ROBERT FROST
A rugalmasság annyit tesz, hogy merevségünk helyett gyakorlatiasan elfogadjuk önmagunkat, környezetünket és élethelyzeteinket. A passzív eltűrés és áldozattá válás helyet konstruktív módon használjuk fel ezt az energiát, vagyis tudatosan úgy döntünk, hogy annak pozitív aspektusaira fogunk koncentrálni.
A sikerhez meg kell tanulnunk kifejleszteni önmagunkban azt a pozitív hozzáállást, hogy "rendben, ez a helyzet van és igyekszek a lehető legjobbat kihozni belőle, mert ahogy minden lehetőségben ott rejlik a probléma, úgy minden problémában is ott rejlik a lehetőség a megoldásra."
Mit nyerünk ezzel a hozzáállással?
Ezen felismerés által képesek leszünk örömünket lelni olyan helyzetekben, melyek korábban zavartak és fájdalmat okoztak nekünk. Elfogadjuk azt, hogy életünk folyamatosan megoldandó feladatok sorozata, amelyek által fejlődünk, és megtanuljuk hatékonyan kezelni helyzeteinket. Mindez nem feltétlenül a viselkedésünk megváltoztatását jelenti, hanem a sajátos, megfontoltabb, bölcsebb hozzáállásunk meglétét.
A rugalmasság törvényének alkalmazása:
- Idézzünk fel magunkban egy olyan helyzetet vagy eseményt, amikor ellenállunk.
- Gondolkodjunk el azon,hogy hogyan tudnánk magunkhoz ölelni életünk erőit, és hogyan tudnák együtt áradni azokkal.
- Figyeljük meg magunkat minden olyan esetben amikor ellenállunk, feszültté válva meghátrálunk, ledermedve vagy harcolva próbálunk megoldani valamit. Álljunk meg és tegyük fel a következő kérdést: "Mi lenne, ha aktívan csatlakoznék ehhez az erőhöz és a magam javára fordítanám?